Broda – moda czy powrót do korzeni … ?

Broda – Co prawda bardzo rzadko  golę się na gładko, ale nigdy nie zapuściłem tak długiej brody jak teraz. Taki mały eksperyment:).

Po dwóch tygodniach zapuszczania, okazało się, że broda dla mnie to wyzwanie.

Nie byłem przyzwyczajony do czegoś tak sporego na mojej twarzy. To ciągłe swędzenie…. Trzeba też było się przyzwyczaić do innego jedzenia posiłków. Jadłem z chusteczką w dłoni i po każdym kęsie wycierałem usta, miałem ważenie, że coś mi tam przeszkadza.

Odkryłem też zaskoczony, że po umyciu twarzy, muszę poświęcić trochę więcej czasu żeby ją wytrzeć.

Gęsta broda chowa w sobie wodę:)

Gdy już  chciałem  brodę ogolić, zgłosiła się do mnie jedna z zaprzyjaźnionych agencji PR i zapytała, czy bym nie przetestował specjalnych kosmetyków do… brody.
Szczerze mówiąc zawsze myślałem, że kosmetyki do brody to wymysł marketingowy, który ma jeden cel – zrobić kasę na brodaczach.

Pewnie też, ale już po niecałym miesiącu, kiedy zacząłem się denerwować i chciałem zrezygnować z zapuszczania, spróbowałem czy kosmetyki dla brodaczy to lipa?!
Do testów dostałem odżywczy olejek i ( Argan i Jojoba), i modelujący wosk do wąsów ( masło Karite i olejek Arganowy).

Na dodatek nazwa bardzo mi bliska z dzieciństwa….

ROOMCAYS – i obrazek przypominajacy postać z czeskiej bajki he he he . Świetny pomysł marketingowy dla starszego pokolenia, ale czy młodsze załapało?

Po wtarciu w/g instrukcji kilku kropel olejku odżywczego w brodę i wąsy okazało się, że broda już mnie tak nie drapie, jest przyjemna w dotyku i ładnie pachnie … :) .

Po nałożeniu wosku, którego użyłem również do brody udało mi się ułożyć te kilka niesfornych włosów tak, żeby nie wyglądać jak menel ( nie pomylić z Ekskluzywnym Menelem). Wszystkie włosy, które odstawały od brody ładnie przylgnęły i ułożyły się w schludną kompozycję.

Tak to jest, jak człowiek nie spróbuje, nie doświadczy i coś mu się tam wydaje.

Ja osobiście, choć nie mam długiej brody drwala, wikinga czy jak tam się mówi o brodaczach, teraz rozumiem, dlaczego firmy kosmetyczne zaproponowały takie preparaty dla mężczyzn. Chyba jednak nie skuszę się, żeby wyhodować długą brodę. Powiem wam szczerze…, Że ciężko jest utrzymać ją porządku bez wsparcie specjalnych kosmetyków.

Zdjęcia : http://leszekbosak.com/

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...