Cygara i Mr Mature

Od lat wielką przyjemnością dla mnie jest usiąść sobie wieczorem na świeżym powietrzu np. w jakiejś knajpce nad morzem lub przy ognisku z kolegami i zapalić cygaro popijając whisky z lodem. Podróżując po świecie próbowałem wielu marek cygar, ale najbardziej smakowały mi te na Karaibach. Paląc cygara w Europie, Azji czy Afryce zawsze wracały wspomnienia z Kuby czy Meksyku. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze przyjemności spróbować cygara kilka porad, od czego zacząć i jak palić cygaro.

Uczyłem się w kolebce cygar– na Kubie. Podobno Krzysztof Kolumb, kiedy poznawał Kubę natknął się na tubylców, którzy palili pierwsze wersje cygar. Tytoń został wysłany do Hiszpanii, gdzie powoli cygara zaczęły wypierać najpopularniejsze wtedy, tabakę czy fajkę. W 1717 roku powstała w Sewilli fabryka cygar, która produkowała cygara z tytoniu z Kuby. Sewillę uważa się za historyczną kolebkę współczesnych cygar. Około 100 lat później Hiszpania pozwoliła Kubie na samodzielną produkcję cygar i tak narodziły się „Hawany”

Przejdźmy, zatem do schematu odkrywania nowych doznań związanych z paleniem cygar. Potrzebujemy cygara, gilotyny lub nożyc do cygar, zapałek i popielniczki.

  • Przy pomocy gilotyny odetnij zaokrągloną końcówkę cygara (kapturek) w połowie. Nie odcinaj całego kapturka, bo spowoduje to rozwijanie cygara. Zbyt małe obcięcie z kolei spowoduje, że cygaro nie będzie miało wystarczającego ciągu i zgaśnie lub będzie to walka o podtrzymanie żarzenia się zamiast czerpania przyjemności z palenia.
  • Zapal cygaro tylko i wyłącznie zapałkami. Zapal zapałkę i zaczekaj aż całkowicie wypali się siarka. Nie zapalaj cygara tak jak to się robi z papierosami trzymając je w ustach. Cygaro zapala się w ręku rozgrzewając stopę cygara. Nie dotykaj płomieniem cygara. Podczas zapalania obracaj stopę cygara tak, aby żar równomiernie dotykał stopy cygara.
  • Cygaro pal delikatnie. Cała przyjemność polega na delektowaniu się smakiem w ustach nie w płucach. Wypal część cygara i sprawdź czy możesz wstać. Jeżeli tak to możesz palić dalej. Jeżeli masz problem ze wstaniem, bo szumi ci w głowie odłóż cygaro i idź potańczyć J
  • Nigdy nie gaś cygara. Odłóż je na popielniczkę i zaczekaj aż samo zgaśnie-tak mi tłumaczył starszy Pan w fabryce cygar na Kubie.

Poniżej kilka zdjęć moich ulubionych cygar oraz zdjęcia z podróży czy sesji zdjęciowych.

DSC_0580a

Pokazowa, ręczna  produkcja cygar w fabryce w mieście Trinidad.

Jedne z najbardziej znanych cygar na świecie .

DSC_1723a

Cygara ROMEO Y JULIETA były ulubionymi cygarami Winstona Churchilla.

Na jego cześć wyprodukowano specjalnej grubości rozmiar nazywając go Churchill. Na zdjęciu wersja krótka.

Poniżej zdjęcia z niektórych miejsc gdzie z przyjemnością sięgałem po cygara.

Zaczynamy od KUBY.

PONIŻEJ CYGARA  I  MEKSYK.

CYGARA NA WYSPACH GRECKICH.

P1010178

CYGARA I FLORYDA.

DSC_1001

CYGARA I SESJE ZDJĘCIOWE…

4_1a

1S7J5736oka

CYGARA I AKCESORIA DO NICH.

DSC_1695a

PAMIĘTAJ !!! PALENIE SZKODZI ZDROWIU !!!

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...

  • Thanks, great article.

  • MrMature

    Thanks :)