DRES CODE: BUSINESS PROFESSIONAL

Dress code: Business professional .

Business Professional

Dwa najważniejsze kolory garniturów biznesowych to szary i niebieski. Są to garnitury na dzień. Na późno-popołudniowe  spotkanie sugerowałbym kolory ciemniejsze jak granat czy czarny. Jednak to szary garnitur to prawdopodobnie najważniejszy strój w męskiej szafie, kiedy mówimy o biznesie.  Kolor biznesowej koszuli również jest ważny. Dedykowane biznesowi są dwa kolory: niebieski i biały. W ostatnich latach do biznesu dołączył kolor bardzo jasny róż. Ale czym różni się casual biznes od bizness professional? kluczem są dodatki.

W garniturze zawsze będziesz zwracał uwagę innych. Sama wszechstronność garnituru sprawia, że warto w nią inwestować. Wykorzystamy go przy wielu okazjach jak praca, eleganckie wyjście do restauracji czy ślub u kolegi. Wydawałoby się że sprawa jest zamknięta. Dla wielbicieli tego stroju na tym sprawa się nie kończy. Szyjąc garnitur na miarę i wybierając wszystkie wykończenia jak materiał, kolor, krój, kołnierz aż po kolor i wielkość guzików pokazujesz swoje ja. Ale dokładając do garnituru kamizelkę oraz dodatki jesteś w stanie pokazać wszystkim dookoła, że dbasz o każdy szczegół. Oczywiście do codziennej pracy możesz założyć szary garnitur, niebieską koszulę, stonowany krawat, brązowe derby i sprawa załatwiona. Ale jeżeli założysz szary garnitur, kamizelkę (niekoniecznie w kolorze garnituru), koszulę z mankietem francuskim, ładne spinki do mankietów, brązowe oksfordy, do tego dobrze dobrane okulary i zegarek to na 100% wbijesz otoczenie w ziemię. W dodatkach możesz pokazać swoją osobowość.

Garnitur z kamizelką to świetne rozwiązanie, szczególnie wtedy kiedy jesteś liderem grupy lub masz poprowadzić prezentację przed grupą biznesmenów.

business professional

Każdy lider ( prezes, dyrektor, szkoleniowiec ) powinien być również liderem stylu. Na nim wzorują się słuchacze.

business professional

W słoneczny dzień  przy okazji szkolenia można zaszaleć z niestandardowym biznesowym garniturem. W końcu jesteś liderem :) .

business professional

Dwurzędówka – proszę bardzo – pamiętaj o dodatkach.

business professional

 

Spróbuj tak dobrać dodatki żeby ładnie współgrały z całością. Jeżeli brązowe buty to brązowy pasek i zegarek z brązowym paskiem lub metalową bransoletą, która jest neutralna i pasuje do każdego zestawu. Do tego spróbuj dobrać krawat z palety kolorów między brąz a żółty. Czerwony jest uniwersalny dla wszystkich kolorów. Możesz wpuścić trochę fantazji jak krata czy wzory.

 

Ty też możesz być liderem stylu :)

 

Zdjęcia Leszek Bosak http://leszekbosak.com/

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...