DRESS CODE: CASUAL

DRESS CODE: CASUAL. Co to jest casual i jak powinna wyglądać taka stylizacja?

Jeżeli twoja praca nie wymaga stroju formalnego i możesz pozwolić sobie na luźne podejście do ubioru w pracy, to jest to styl dla ciebie. Jeśli dodatkowo lubisz niekrepujący strój, a z drugiej strony zdajesz sobie sprawę, że praca to nie spontaniczne wyjście w t-shirt’cie z kolegami to jesteś w przysłowiowym domu. Styl casual to jak nazwa podaje styl codzienny, zwyczajny. Nie znaczy to, że możesz ubrać krótkie sportowe spodenki i koszulkę bo tak chodziłeś ubrany zanim poszedłeś do pracy. Pracę i kolegów z pracy należy traktować z szacunkiem więc trzeba dostosować się do panujących w danym miejscu warunków.

DRESS CODE:  to zbiór przyjętych zasad łączenia poszczególnych części garderoby w taki sposób, aby otrzymać określony, przyjęty na całym świecie efekt.

Casual – to strój codzienny o charakterze niezobowiązującym, który jest raczej setem na spotkania ze znajomymi, choć są zawody w których ten akurat dress code świetnie się sprawdza.

Wybierając się gdziekolwiek musisz sobie zawsze zadać pytanie z kim się spotykasz, jakie miejsce odwiedzasz, na jaką imprezę się wybierasz i jaki efekt chcesz osiągnąć ubierając się w taki czy inny sposób.

Czasem warto zadzwonić do znajomych i ustalić jaki charakter ma impreza, spotkanie i jak się na nie ubrać. Tak samo w pracy. W pierwszych dniach w pracy zorientujesz się jaki dress code obowiązuje i dostosujesz się do większości.

Nie można też przesadzić w drugą stronę.  Jeżeli przyjdziesz na imprezę o charakterze luźnym w garniturze pod krawatem, to wszyscy będą na ciebie patrzeć ze zdziwieniem. Oczywiście w takie sytuacji należy jak najszybciej potraktować to na luzie. Zdjąć marynarkę i krawat, rozpiąć koszulę, podwinąć rękawy i strój formalny zamienić na mniej formalny.

Dress code: casual – to ubiór luźny.

Kilka przykładów ubrań w stylu casual:

  • krótkie materiałowe spodenki + koszula z krótkim rękawem to jak najbardziej dobre rozwiązanie.
  • jeansy + koszulka polo + np. białe snickersy
  • spodnie materiałowe + koszula w delikatne wzory.

DRESS CODE CASUAL

DRESS CODE: CASUAL

Rozważ na jakie spotkanie idziesz, z kim się spotykasz i jakie wrażenie chcesz po sobie pozostawić.

Polecam również : http://mrmature.pl/polbuty-jak-dobierac-do-ubioru/

http://mrmature.pl/smoking-na-jakie-okazje/

http://mrmature.pl/mucha-elegancja-i-indywidualnosc/

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości marki ROY http://www.roy.eu/

Zdjęcia Konrad Grymin  @grymin

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...