DRESS CODE: SMART CASUAL

Dress code: Smart casual,  to codzienna elegancja – w Polsce nazywana sportową elegancją. Jest to bardziej elegancka odmiana stylu nieformalnego.

To strój swobodny, ale jednocześnie składający się z części bardziej eleganckich niż sportowych. Podam przykład: spodnie materiałowe typu chino, koszula (może być z lekkim wzorem – paski, delikatne kwiaty itp ) i buty np. loufersy czy monk strapy albo derby brogue. Czasem pasują również snikersy czy bouty :) .

Smart casual to ubiór, który w większości zawodów biurowych byłby akceptowalny w pracy. Oczywiście musimy tu pominąć  takie zawody jak bankowiec, czy stanowiska np dyrektorskie, które same z siebie wymuszają odpowiednie dla siebie zestawy ubiorów.

Podpowiem wam na przykładzie swoich zdjęć kilka rozwiązań, które są bardziej zachowawcze lub bardziej kreatywne. Bawimy się zarówno garderobą jak i kolorami, ale też eksperymentujemy z obuwiem. Wszystko zależy od twojej odwagi oraz od chęci zwrócenia na siebie uwagi.

Dobrze poskładana z elementów całość jest w stanie zrobić wrażenie na otoczeniu. Wszystko zależy od ciebie. Celem takiego ubrania jest pokazanie, że jesteś estetą dobrze znającym się na trendach i jednocześnie masz świadomość łączenia elementów garderoby w taki sposób, żeby były to zestawy wysmakowane i nie kontrowersyjne w złym znaczeniu tego słowa.

Do takich zestawów nie zakładaj marynarki od garnituru. To zły wybór. Marynarki garniturowe rzadko pasują do np chinosów czy jeansów. Potrzebujesz marynarki bardziej sportowej – typu Blazer. Mówię tu zarówno o kroju jak i materiale. Propozycji marynarek w sklepach znanych na naszym rynku marek są naprawdę spore.

Inną propozycją może być założenie do wąskich jeansów  dzianinowego sweterka pod blazer. Do tego buty ze zdobieniami brogue i zestaw gotowy.

Kolejna propozycja to jasne chinos, koszulka z długim rękawem zwana longsleeve. Na to sweter cardigan i na wierzch blazer. Buty np brązowe loafers.

Jeszcze jeden pomysł: jeansy, koszula i marynarka. Tu można pokusić się o np krawat do koszuli. Sprawdźcie czy taki zestaw wam pasuje i czy dobrze się w nim czujecie.

Ja bardzo lubię ten styl ubierania. Dobrze się w nim czuję. Jest zarówno elegancji jak i swobodny.

Czy dress code: smart casual to wasz styl?

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości https://sklep.roy.eu/

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...