Garnitury kiedyś i dziś

Garnitury kiedyś i dziś.

Nad tematem garniturów pochylałem się wielokrotnie bo to jest temat rzeka. Dziś sięgam trochę wstecz.

Garnitury mrmature.pl

W dzisiejszych czasach w sklepach mamy ogromny wybór garniturów. Jak sobie przypomnę, jak wyglądało to jeszcze 10- 15 lat temu to nie uwierzyłbym, że będą takie możliwości. W sklepie ubiorą ciebie w 100% we wszystko co jest potrzebne do garnituru.

Ale to, że wszystko jest dostępne w sklepie nie przekłada się na to co widzimy na ulicy. Oczywiście jest to zjawisko, które można zauważyć na całym świecie i w większości przypadków jest to spowodowane brakiem dostatecznych środków pieniężnych. Jeżeli jednak widzę polityka,  pracownika banku, czy przedstawiciela farmaceutycznego ubranego w garnitur uznawany za modny 10, a czasem 15 lat temu to wytłumaczenia nie ma. Może niektórzy panowie wychodzą z założenia, że jak się jeszcze nie poprzecierał, czy nie zmechacił to można nosić.

Otóż, nie Panowie!!! Na kilku przykładach pokażę wam, że wymieniając trochę częściej niż raz na 10 lat garnitur, naprawdę można wyglądać dużo lepiej z korzyścią dla siebie. Po prostu jesteście Panowie lepiej odbierani przez otoczenie, znajomych czy potencjalnych partnerów biznesowych.

To się nazywa efekt pierwszego wrażenia.

Kiedy pierwszy raz spotykasz się biznesowo z osobą z którą rozmawiałeś przez telefon to ta osoba przy spotkaniu oceni ciebie przez pryzmat wyglądu zewnętrznego.

Jeżeli jesteś modnie ubrany, masz świeżą koszulę, ładny modny krawat, buty i dodatki to na spotkaniu biznesowym zrobisz wrażenie człowieka sukcesu. Stajesz się wiarygodny. Nie wspomnę o randce z nieznajomą. Zastanów się czy warto spalić pierwsze wrażenie?

Poniżej pokażę wam kilka zdjęć  z pokazów czy kampanii, w których miałem przyjemność brać udział kilka lat temu i sami porównajcie sobie jak wyglądał garnitur kiedyś i dziś.

Zwróćcie uwagę zarówno na krój jak i na kolory, które były modne w tamtych czasach.

Oto garnitur sprzed kilkunastu lat:

Garnitury kiedyś i dziś

 

Niestety zdjęcia „wykopałem” gdzieś w moim archiwum i nie wiem kto jest ich autorem. Jeżeli autor rozpozna swoje zdjęcia i zgłosi się do mnie, to z przyjemnością je podpiszę.

Teraz zdjęcia sprzed dziesięciu lat. Krój trochę bliżej ciała. Zwróć uwagę na długość marynarki i szerokość nogawki.

Garnitury kiedyś i dziś

Te zdjęcia zrobił mój przyjaciel z którym pracuję do dziś czyli Leszek Bosak http://leszekbosak.com/

 

A teraz zdjęcia garniturów sprzed 6 lat.

Garnitury kiedyś i dziś

Te zdjęcia również robił Leszek Bosak http://leszekbosak.com/

Poniżej garnitur współczesny. Taliowany i wąska nogawka.

Garnitur kiedyś i dziś

A teraz porównania:

Garnitur kiedyś i dziś

Tak… Garnitury kiedyś i dziś…

Mam nadzieję że udało mi się pokazać różnice  :)

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...

 • Iwonare68

  Super artykuł . Bardzo interesujący , ciekawe spostrzezenia. Chociaz nie do koñca i nie ze wszystkim sie zgadzam .
  Owszem moda sie zmienia , to prawda .
  Garnitury i ich fasony równiez, zmieniaja sie rowniez materialy , kolory, tekstury itd itd. Moze i one ladne, ale wygodne to one nie są.
  Dlaczego zgadam sie tylko czesciowo z postem. Prosze zwrócic uwage na to dla kogo jest skierowana ta moda , dla mlodych , szczuplych i mlodych , dobrze zbudowanych .
  Nie zapomnijmy o panach przy tuszy , o starszych panach . Jakos ciezko mi wyobrazic sobie starszego pana w tak wąskich spodniach .
  Takze moda modą, ale nie zapomnijmy o klasycznych krojach które nigdy nie wychodzą z mody. Owszem ulegly drobnym zmianom, ale ciągle zachowują podstawowe zasady . Takie jak konfort , wygoda i elegancja.

  • MrMature

   TO prawda że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na to żeby nosić garnitury przy ciele, ale co do starszych panów to znam wielu, którzy są szczupli i świetnie wyglądają w takich garniturach. To nie jest kwestia wieku. Poza tym garnitur szyty na miarę uwzględnia wszystkie wymiary i dobry krawiec jest w stanie przy pomocy garnituru bardo poprawić sylwetkę. :)
   pozdrawiam