Moda kiedyś i dziś.

Moda kiedyś i dziś.

Moda kiedyś i dziś.

Przeglądałem ostatnio swoje zdjęcia sprzed prawie 30 lat. Mocno się uśmiałem przypominając sobie, jak kiedyś wyglądała moda i co było modne.  Wszystko co zobaczycie na zdjęciach było w tamtych czasach absolutnie TOP. Ponieważ wiele rzeczy od firm dostawałem do noszenia, widziałem jakie wrażenie robią zestawy, w których pokazywałem się na ulicy. Dziś widzę jak moda przez lata szła do przodu i jak zmieniały się trendy zarówno w kroju, w tkaninach, kolorach i dodatkach.

Ciekawe są również fryzury :)

Powiem wam szczerze, że niektórych zdjęć nawet nie pamiętałem i z trudem przypominałem sobie kampanię, miejsce i sytuacje związane z sesją.

Ale, ale… wracamy do stylizacji. Ciekaw jestem waszych reakcji i opinii na temat kilku moich zdjęć. Ciekawe czy ktoś z was pamięta taką modę i co sądzi o niej dziś oceniając ją z perspektywy czasu?

W tamtych czasach rynek reklamowy u nas w kraju raczkował i wiele rozwiązań i trendów brzydko mówiąc”zrzynało” się z czasopism, które przebijały się do Polski różnymi kanałami.

Stylizacje, które zobaczycie były bardzo komfortowe, często w męskich marynarkach barki były wzmacniane i podnoszone przez wszywane w nie poduszki. Wszystko to można zobaczyć na teledyskach z tamtych czasów. Porównajcie tamtą modę do tego co widać w czasopismach dziś. Nie chodzi o pomysły na kampanie i nowatorskie rozwiązania bazujące na nieporównywalnie lepszym sprzęcie. Chodzi o tkaniny, kroje i trendy, które projektanci serwowali nam w swoich kolekcjach. Jeszcze raz dodam, że to co widzicie na zdjęciach to absolutny TOP, który na ulicy „zatrzymywał”ruch. Wtedy uczyliśmy się mody i takie propozycje szokowały, ponieważ były rzadkością na naszej szarej ówczesnej ulicy.

Dziś jak porównacie garnitury są szyte bardziej przy ciele i nogawki w spodniach są węższe. Modne są inne kolory, inne materiały i inne łączenia poszczególnych części garderoby. Różnic jest tyle, że spokojnie można by zrobić z tego kilka godzin wykładu. Sami oceńcie czy dziś pokusilibyście się o wyjście w takich zestawach na ulicę?

No to zaczynamy:

Moda kiedyś i dziś.

a może taka propozycja?

Moda kiedyś i dziś.

A taka stylizacja?

Moda kiedyś i dziś.

A może takie stylówki?

Moda kiedyś i dziś.

A to była okładka z katalogu:

Moda kiedyś i dziś.

i jeszcze…

Moda kiedyś i dziś.

i…

Moda kiedyś i dziś.

i jeszcze z pokazu zdjęcie :)

Moda kiedyś i dziś.

 

Moda kiedyś i dziś ha ha ha.

Miałem szczęście bycia twarzą wielu Polskich marek i z przyjemnością będę wam pokazywał w następnych wpisach jak zmieniała się moda na przestrzeni dziesięcioleci. Będzie naprawdę dużo śmiechu :) .

Przepraszam za jakość ale to to są skany ponieważ nie dysponuję zdjęciami.

Niestety nie pamiętam kto robił zdjęcia. Jeżeli autor tych zdjęć przypadkowo trafi na ten wpis i rozpozna swoje dzieła to proszę o kontakt. Z przyjemnością podpiszę jego prace !!!

zbaczcie również http://mrmature.pl/garnitury-kiedys-i-dzis/

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...