Mucha – elegancja i podkreślenie indywidualności.

Mucha  – ważny element męskiej stylizacji.

Założenie muszki do garnituru to wyzwanie, które trzeba dobrze wyważyć. Ogólnie przyjęte zasady mówią, że muchę powinno się nosić tylko do fraka ( white tie – zawsze biała) i do smokingu ( black tie – tylko czarna). Coraz częściej jednak mężczyźni o silnej osobowości, aby podkreślić swoją indywidualność decydują się na to, żeby do garnituru założyć muchę. Są w tym gronie zarówno styliści, celebryci, politycy czy biznesmeni. Czasem naprawdę nie można odmówić im fantazji.

Niestety w części przypadków, które obserwuję wybrane połączenia wyglądają groteskowo, ale też coraz częściej spotykam naprawdę fajne wariacje z muchą w roli głównej.

Jakie jest moje zdanie?

Jeżeli wybierasz się na poważną imprezę, gdzie na zaproszeniu napisano, iż obowiązuje strój black tie, potraktuj tę imprezę poważnie i ubierz się w/g etykiety ubioru. Nie eksperymentuj, bo może się to obrócić przeciwko tobie, lub możesz tym urazić gospodarza wieczoru. Jeżeli natomiast idziesz np. na pokaz mody to śmiało można poszaleć. Ciekawa dobrze dobrana mucha na pewno się sprawdzi..

Mucha i jej rodzaje:

  • Standardowa – charakteryzuje się wyważonym kształtem i lekko zaokrąglonymi końcami
  • Motyl – charakteryzuje się dużymi skrzydłami
  • Prosta – charakteryzuje się płasko zakończonymi końcami
  • Diamentowa – charakteryzuje się ostrymi końcami przypominającymi oszlifowany diament

Mucha musi być dobrze dobrana. Jak to zrobić?

Po pierwsze wybierając muchę do smokingu musisz zwrócić uwagę na klapy od smokingu. Muchę dobierz tak, aby nie była zbyt mała do klap, ale też nie za duża w przypadku klap wąskich. Tak samo w przypadku garnituru.

Druga zasada to szerokość much względem rozstawu oczu. Mucha nie może być węższa niż zewnętrzne kąciki oczu i nie może być szersza niż szerokość twojej twarzy.

Jeszcze jedna podpowiedź… Jeżeli zdecydujesz się na muszkę wiązaną to spróbuj w sklepie zawiązać ją na swojej szyi, koniecznie będąc w koszuli!!!

Mucha wiązana uszyta jest w określonej długości.

Niekoniecznie długość muchy, będzie pasować do obwodu twojej szyi po zawiązaniu. Może okazać się, że mucha będzie zbyt krótka i wtedy nie da się jej zawiązać prawidłowo, bądź zawiązana będzie wyglądać groteskowo. Jeżeli będzie zbyt długa to z kolei po zawiązaniu będzie luźno wisieć na szyi i wyglądać jak pożyczona od większego brata.

Ważna sprawa – muchy kolorowe nosimy raczej w dzień, ciemne wieczorem.

Moja rada… Zakładajcie muchy i noście je z dumą. Niekoniecznie do smokingu, ale przedtem dokonajcie rozsądnego wyboru, co do kształtu i koloru.

MARTHU specjalnie dla mnie, przygotowało muchy i poszetki z logotypem: MrMature.

Mucha Muszka

Poniżej kilka przykładów much.

Muchy standard:

Elegancka Mucha wieczorowa – diamentowa

_DSC6515a

Mucha wieczorowa

Muchy diamentowe:

Mucha motyl

Mucha motyl

Mucha motyl

Zestaw ojciec i syn zawsze bardzo elegancki (w zestawie poszetka w tym samym kolorze ).

Inna propozycja much dla ojca i syna:

Muchy - zestaw

Muchy – zestaw

Muszki dziecięce:

Jeszcze tylko dwie propozycje na wizytę królowej Wielkiej Brytanii

_DSC6482a

I na wizytę prezydenta USA.

_DSC6492a

W kolejnym wpisie o muchach pokażę wam bardzo dużo propozycji, które mam nadzieję wcisną was w fotel, tak samo jak mnie. Zobaczycie, że zakładając muchę, można zrobić wrażenie na wszystkich gościach bez wyjątku.

 

Zdjęcia Leszek Bosak http://leszekbosak.com/

Muszki do sesji od Marthu https://marthu.com/

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...