Nowy garnitur ? – oto 6 rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Nowy garnitur , a raczej jego zakup to poważna sprawa.

Przecież nowego garnituru nie kupujemy co dzień, zwykle to zakup na jakąś okazję, czy do pracy. Nie jest to też, wydatek bez znaczenia dla naszej kieszeni. Dlatego wybierając nowy garnitur warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę aby garnitur wyglądał wyjątkowo i służył nam jak najdłużej. Oto kilka ważnych szczegółów, dzięki którym będziesz wyglądał świetnie, a w garniturze poczujesz się jak w drugiej skórze.

 

Nowy garnitur- szczegóły o któryc htrzeba pamietać

Nowy garnitur- szczegóły o których trzeba pamiętać.

 

garnitur - bark

 

Szew powinien spoczywać na ramieniu w sposób naturalny – nie powinien ciągnąć i nie powinien wystawać poza bark. Powinien swobodnie leżeć na barku.

 

 

garnitur - krawat

 

Kołnierz marynarki powinien przylegać do kołnierzyka koszuli-nie może „ciągnąć” i nie może odstawać z tyłu.

 

 

 

garnitur - guziki

 

Po zapięciu guzików marynarka powinna być dopasowana do ciała. Nie może sprawiać wrażenia za ciasnej, ale też nie może być zbyt szeroka.

Pamiętaj zapinaj tylko górny guzik.

 

 

garnitur - mankiet

 

Długość rękawa koszuli powinna być dłuższa niż długość rękawa marynarki. Rękaw koszuli powinien leżeć na doni w taki sposób aby po założeniu marynarki wystawał około  1cm.

 

 

garnitur - długość marynarki

 

Długość marynarki powinna w postawie wyprostowanej kończyć się mniej więcej w połowie kciuka, na wysokości kostek dłoni.

 

 

 

garnitur - długość nogawki

 

Nogawka powinna lekko położyć się na bucie. Nie może za bardzo się zaginać i nie może być zbyt krótka.

 

 

 

garnitur - krawat

 

Krawat – uważnie dobierz krawat do koszuli i garnituru. On jest najważniejszym elementem twojego stroju, to na niego zwraca uwagę całe otoczenie. Długość krawata powinna kończyć się w połowie sprzączki paska. Każda inna długość jest groteskowa.

 

 

garnitur - poszetka

 

Nie zapomnij o poszetce. Powinna być innego koloru niż krawat i powinna być zauważalna .

 

 

 

Każdy szanujący się sklep z garniturami, zapewnia swoim klientom poprawki w cenie garnituru- warto o to dopytać.

No to tyle na dziś, mam nadzieję, że teraz każdy nowy garnitur który kupisz będzie dodawał ci szyku i elegancji. Zakupy z tym związane będą czystą przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Miłych zakupów :)

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...