Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne – to, co w nich najważniejsze.

Okulary wybrać czas!!! Przed nami sezon wiosenno –letni i choć pogoda za oknem na to nie wskazuje, będziemy mieli coraz więcej słonecznych dni. Jak się do nich przygotować?

Dziś kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę wybierając nie tylko okulary przeciwsłoneczne. Ale zacznijmy od podstaw. Słońce razi – to fakt. Wtedy twoja źrenica się zwęża chroniąc wnętrze gałki ocznej przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych. Gdy zakładasz okulary przeciwsłoneczne twoja źrenica się rozszerza pod wpływem zaciemnienia pola widzenia. Ponieważ ją „oszukujemy”, w tym momencie jest narażona na bardzo duże działanie promieni ultrafioletowych.

Jeżeli wybierasz okulary przeciwsłoneczne warto, zainwestować w dobre szkła, których filtry mają wartości UV400.

Kwestia przyciemnienia zależy od naszych potrzeb i naszego wyboru- przyciemnienie szkieł oznacza się liczbami z zakresu 0-4, gdzie kat. 4 oznacza najciemniejsze szkła, które przepuszczają najmniej światła.

Oko jest organem, które się nie regeneruje. Raz zaniedbasz i masz problem do końca życia.

Warto też sprawdzić czy okulary mają powłokę antyrefleksyjną (zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną), która eliminuje uciążliwe dla oczu refleksy świetlne ( tzw. odblaski),  oraz polaryzację, która sprawia, że nie widzimy światła odbijanego.

W salonach są specjalne obrazki „testujące”, dzięki którym możecie zobaczyć różnicę między okularami z polaryzacją i tymi bez.

Przykładu z życia:,  jeżeli jesteś nad morzem spójrz na taflę wody. W okularach z polaryzacją zobaczysz dno w tych bez polaryzacji zobaczysz światło odbite od tafli wody.

Inny przykład to jazda samochodem.  Prowadząc auto bardzo często od szyby jadącego przed nami pojazdu odbija się światło słoneczne, które zwyczajnie nas razi.  Musimy mrużyć oczy-, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo naszej jazdy. W okularach z polaryzacją nie widzisz odbijanego światła, a dodatkowo przez szybę auta przed tobą widzisz, co się dzieje na drodze, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Przykład jak widać w soczewce z polaryzacją i bez :

eiland.jpg

OKULARY z polaryzacją i bez.

Moje własne zdjęcia :

A propos bezpiecznej i komfortowej jazdy, to firma HOYA – producent soczewek – wprowadziła soczewki przygotowane specjalnie dla kierowców.

Nazywają się EnRoute. Nie będę się tu wymądrzał i odsyłam cię do strony:  https: //www.hoya.eu/pl/dla-profesjonalistow/nasze-soczewki/konstrukcje-soczewek/soczewki-specjalne/enroute-p31824. Tam wszystkie szczegóły. Poniżej zdjęcia EnRoute:

Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy HOYA, oraz moje własne.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...