Oprawy okularowe – dobór opraw – na co zwrócić uwagę wybierając oprawy …

Oprawy okularowe – dobór opraw – na co zwrócić uwagę wybierając nowe oprawki. 

Pracując w branży okularowej przez trzy lata miałem okazję zgłębić temat okularów i opraw okularowych, które wybierają klienci. Zdecydowana większość klientów kieruje się modą, co nie zawsze idzie w parze z odpowiednim doborem okularów czy opraw do twarzy. Wiele osób wchodząc do sklepu wiedziała, po jakie oprawki, z jakim symbolem i kolorem przyszła. Część klientów prosiła o pomoc przy doborze, ale wskazywała na określoną marką. Najmniejsza grupa to taka, która prosiła sprzedawców żeby im coś zaproponować i dobrać do urody twarzy.

To bardzo dobrze, że klient wchodzi do sklepu i wie, czego szuka, ale w tym momencie rolą sprzedawcy jest doradzić czy wybór klienta jest trafny i czy w wybranych oprawkach naprawdę będzie mu do twarzy.  Niestety nie wszystkie salony maja dobrze przeszkolony personel, który potrafi trafnie doradzić nam, jakie oprawy okularowe wybrać.

Na co zwrócić uwagę? Jest kilka podstawowych zasad, które podpowiedzą nam jak wybierać oprawy okularowe. Szkła to już inna bajka!!!

Jeżeli chcesz być trendy to pooglądaj kolorowe czasopisma i posurfuj w Internecie gdzie na 100% znajdziesz ciekawe propozycje. Spójrz w lustro i oceń czy okulary, które nosiłeś do tej pory pasują kształtem i wielkością do twojej twarzy? Druga zasada przed lustrem to ocena czy te okulary wielkością pasują do twojej sylwetki. Oprawki powinny współgrać z linią brwi. No i zasada, która w mojej ocenie sprawdza się w 50% – kształt opraw powinien być w kontrze do kształtu twarzy, czyli jeżeli mamy buzię owalną to wybieramy oprawy prostokątne i odwrotnie. Moim zdaniem najbezpieczniejszym wyborem jest wybór opraw owalnych. Pasują one do każdego kształtu twarzy – to wybór dla niezdecydowanych. Jeszcze jedna zasada: oprawy nie mogą  być szersze niż szerokość twarzy. Kobiet ta zasada nie dotyczy.

Oczywiście dla odważnych są odważne propozycje które również mogą świetnie pasować do określonych typów urody. Pisałem o tym kilka wpisów wcześniej we wpisie o okularach przeciwsłonecznych http://mrmature.pl/okulary-przeciwsloneczne-propozycje-na-lato/

Inne (drugorzędne) rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając oprawy okularowe.

Podejdź do lustra i spróbuj określić swój typ twarzy i na podstawie twojego wyboru. Pozwoli ci to spojrzeć w inny sposób na wybór opraw okularowych. Wnioski zostawiam tobie.

Mamy takie typy twarzy:

Twarz owalna

Twarz prostokątna

Twarz kwadratowa

Twarz okrągła

Twarz odwrócony trójkąt

 

To dopiero początek drogi…

 

Mamy jeszcze podział na cztery typy urody: Wiosna, Lato, Jesień i Zima, ale nie będę was zanudzał. Może kiedyś zrobię wpis o typach urody, bo to dotyczy również mężczyzn. Dodam tylko, że szkolenia o typach urody, w których brałem udział były ciekawe i dały mi dużo do myślenia.

Kolor opraw to inna sprawa. Jeżeli chcemy wyglądać z klasą to oprawy nie powinny zbyt bardzo kontrastować kolorem z typem naszej urody. No chyba, że chcemy mocno zwracać na siebie uwagę. Ja w takich sytuacjach proponowałem intensywne kolory jak czerwień czy np. niebieski.

Jeżeli jesteś niezdecydowany to może spróbuj opraw metalowych? One pasują do wszystkich typów urody. Tu kwestia rozbija się o kształt.

Tak czy inaczej podpowiadam żebyś przymierzał, przymierzał i jeszcze raz przymierzał. Po odłożeniu kilku opraw znów drogą eliminacji odrzucał najmniej podobającą się oprawę aż do wybrania tej jednej twoim zdaniem najfajniejszej. :)

Poniżej kilka propozycji z najnowszych kolekcji.

DSC_2296a

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

DSC_2302a

 

Oprawa

Oprawa

Oprawa

Oprawa

Oprawy okuarowe

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Te oprawki są ciekawe bo możemy na nie założyć szkła przeciwsłoneczne:

Oprawy okularowe z mozliwością nałożenia szkieł przeciwsłonecznych.

Oprawy okularowe z możliwością nałożenia szkieł przeciwsłonecznych.

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

DSC_2342a

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Oprawy okularowe

Zdjęcia wykonał Fotograf Leszek Bosak http://leszekbosak.com/

Zdjęcia dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego salonu optycznego Optyk Warszawski  http://optykwarszawski.pl/  –  POLECAM !!! Fachowa obsługa i badania na miejscu.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...