Perfumy i inne pachnidła, co warto o nich wiedzieć.

Perfumy jak powszechna wieść niesie wymyślili Francuzi. Nie jest to jednak prawdą, wszak umiejętność przenoszenia zapachu znana była już w starożytnym Egipcie czy Grecji. Pachnącymi wyciągami z roślin czy owoców nacierali się też Rzymianie i ludzie z dalekiego wschodu…

Faktem jest, że Francuzi w XVII wieku dokonali  przewrotu na rynku zapachów. A mianowicie, zaczęli  produkcję perfum czy też pachnideł  na niespotykaną dotąd skalę. W tych czasach pachnidła były wręcz czymś niezbędnym.

Jednak w dzisiejszych czasach perfumy mają zupełnie inny wymiar…

Czy zastanawiałeś się kiedyś podczas zakupów w perfumerii, jaka jest różnica między perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową czy wodą kolońską? A jest jeszcze woda odświeżająca!!!  – choć tę, w Polsce raczej rzadko można spotkać.

Pierwsze, najbardziej dla nas zauważalne różnice są w cenie tych produktów. Dlaczego? Jakie jeszcze są to różnice? Oczywiście chodzi o procentową zawartość olejków zapachowych w poszczególnych produktach. To właśnie one determinują cenę, ich pozyskanie jest bardzo pracochłonne, przez co drogie.

Na poniższych obrazkach pokazałem różnice procentowe pomiędzy poszczególnymi płynami zapachowymi .

perfumy

Opisane są widełki, ponieważ każda firma stosuje swoje rozwiązania a procentowa zawartość poszczególnych olejków to tajemnica handlowa. Poniższe wartości to ogólnoświatowe normy dla szanujących się marek.

A jak długo utrzymują się zapachy na naszym ciele?

I tu również zależy to, od rodzaju produktu ( perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, woda kolońska), który wybierzesz. Perfumy zawsze będą najtrwalsze.

Perfumy

woda perfumowana

woda toaletowa

woda kolońska

Jak stosować zapachy?

Oto kilka zasad:

  • Najlepiej stosować na suchą skórę po prysznicu
  • Rozpylaj bezpośrednio na skórę, nie na ubranie!!!
  • Nie rozpylaj zapachu w powietrze (tzw. wchodzenie w chmurę – wydaje ci się, że pokryjesz większą powierzchnię ciała, ale mniejszym stężeniem, więc krócej będzie działać. Najlepiej psiknąć z niewielkiej odległości na miejsca, które wskażę  ci kilka linijek dalej.
  • Wystarczy jedno psiknięcie w jedno miejsce. Nie trzeba wylewać na siebie szklanek perfum. Zapachy są tak skonstruowane żeby już jedno psiknięcie wywołało pożądany efekt na długo.

 

Gdzie najlepiej aplikować zapachy?

Najlepszymi miejscami  do nanoszenia zapachów są takie miejsca, które naturalnym ciepłem ciała będą powoli uwalniać zapach.

Jakie miejsca u mężczyzny?

Trzy najważniejsze :

  • szyja
  • kark
  • ramiona

A jakie u kobiety?

  • szyja
  • dekold
  • przestrzeń za uszami

 

Źródła:  internet

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...