Płaszcze i jesień

Płaszcze i jesień.

Zaczyna się okres, kiedy już nie będzie tak cieplutko i trzeba na tę okoliczność się przygotować. Nawet jak za oknem widzisz, że świeci słońce i czujesz przez szybę ciepło które od słońca bije, to na zewnątrz wiatr, oraz miejsca zacienione przypominają nam, że to już jesień.

W takich sytuacjach przydaje się jakieś wierzchnie okrycie. Ja chciałbym was dziś namówić do tego, żebyście spróbowali połączyć elegancki lub pół-elegancki płaszcz ze spodniami jeansowymi.

Zacznijmy od tzw. dyplomatki. To prosty w kształcie płaszcz posiadający cechy marynarki. Wygląda jak przedłużona marynarka. Są odmiany np. jedno czy dwurzędowe z zakrytymi guzikami czy odkrytymi. Te dwurzędowe są dużo rzadziej spotykane na ulicy, ale są bardziej eleganckie. Są też płaszcze troszkę krótsze, które doskonale sprawdzają się przy jeździe samochodem, ale ja namawiałbym was, żebyście zdejmowali płaszcz i wieszali go na wieszaku w tylnej części samochodu. Ja tak robię po to, żeby się nie pogniótł.

Dziś skupiamy się na połączeniu płaszcza z zestawem trochę swobodniejszych rzeczy.

Oczywiście do garnituru zawsze polecam płaszcz, ponieważ jest to odpowiednie i eleganckie okrycie, ale do zestawów casualowych płaszcz również, jak najbardziej pasuje. Oceńcie zresztą sami oglądając zdjęcia.

Wystarczy tylko zachować pewną estetykę w doborze i połączeniach garderoby i można zakładać elegancki płaszczyk.

Ja obowiązkowo zakładam koszulę i w zależności od pogody zakładam też sweterek. Do tego oxfordy lub derby i nie pogardzę też monkami. Coś na szyję, żeby się nie przeziębić i zestaw gotowy.

Inną propozycją są golfy, szczególnie te grubsze. One również dobrze komponują się z płaszczami.

Jeszcze tylko dodam, że płaszcze dla mnie muszą być na guziki. To dodaje klasy. W sklepach można spotkać wiele hybryd w nowoczesnym wydaniu, proponowanych przez naprawdę czołowe i drogie firmy. Dla mnie jednak guziki to podstawa elegancji. Co innego podszewka, którą przy pomocy zamka błyskawicznego można szybko odpiąć i z płaszcza na wysokie mrozy zrobić płaszcz jesienny.

A teraz kilka propozycji na jesienne dni:

płaszcz, płaszcze jesień

Płaszcze płaszcz jesień

płaszcze i jesień płaszcz

płaszcze i jesień płaszcz

 

Zdjęcia Leszek Bosak – http://leszekbosak.com/

płaszcze – http://pittistyle.com.pl/

Okulary Masunaga – https://opticcollet.pl/

 

Zobacz również:  http://mrmature.pl/marynarki-i-spodnie/

http://mrmature.pl/w-garniturze-na-motocyklu-czemu-nie/

 

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...