Półbuty – jak dobrze zestawić je z ubiorem.

Pewnie nie raz zdarzało ci się mieć wątpliwości czy półbuty, które chcesz założyć pasują do zestawu ubrań, który masz już na sobie.

Dziś kilka wskazówek, które półbuty powinno się zakładać do np. stroju formalnego a które do bardziej luźnego. Jak dobierać kolory półbutów do kolorów garnituru?

Które półbuty zakładamy do jeansów a które do spodni materiałowych?

Czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę zawsze jest więcej jak np. miejsce, do którego się wybieramy czy nawet pora spotkania.

Poniżej kilka przykładów doboru rodzaju półbutów do zestawów na wiosnę.

Zwróćcie uwagę np. czy do garnituru jest założony krawat – to definiuje rodzaj półbuta. Oczywiście żyjemy w czasach, kiedy wszyscy bardzo mocno eksperymentują i często łamią niepisane czy nawet pisane zasady dobrego stylu. Moda jest tylko tym, co narzucają nam projektanci i styliści. My sami znając podstawy etykiety ubioru powinniśmy bawić się modą i eksperymentować. Człowieka, który zna się na etykiecie i eksperymentuje bardzo łatwo rozpoznać w tłumie. On potrafi ubrać się ciekawie i z klasą. Pseudo stylistów łatwo jest zauważyć na ulicy – poprzez rzucające się w oczy zestawy, ale czy chcemy wyglądać właśnie tak? Czy jednak zależy nam na  elegancji i stylu.

Nie każde półbuty pasują do każdej stylizacji. Dobieraj półbuty starannie.

Dla przypomnienia rodzaje półbutów. Zwróć uwagę na to, do czego pasują a do czego raczej ich nie zakładać.

więcej na :   http://mrmature.pl/polbutymeskie/

oxford, derby, monk strap

A teraz kilka propozycji zestawów na zimniejszą, wiosenną pogodę . Wersje smart casual.

półbuty

półbuty

Zwróć uwagę czy mam krawat czy nie. Jeżeli nie zakładasz krawata, możesz ze względu na stosunkowo luźny charakter imprezy założyć np. monk strap’y czy loafersy ( półbuty wsuwane bez zapięć i wiązań).

półbuty

Półbuty zestawione z ubiorem.

Jak dobrać kolor półbutów do koloru garnituru, ewentualnie spodni?

Spójrz na poniższą tabelę. Pokazuje ona kolory garniturów, które najczęściej możecie spotkać na ulicy czy na spotkaniach, zarówno firmowych jak i prywatnych. W tabeli moje sugestie których kolorów półbutów nie dobierać do kolorów garnituru. One po prostu nie pasują.

kolory garniturów

Mam nadzieję że trochę pomogłem.

Zdjęcia sylwetek – Leszek Bosak

Zdjęcia butów – moje własne :) dzięki uprzejmości RECMAN

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...