Skarpety – jakie dziś są modne.

Skarpety.

Skarpety są podstawowym dodatkiem do stylizacji każdego faceta. Niezależnie czy nosisz garnitur czy ubierasz się bardziej casual. Wiem, wiem, część z was zaraz mi wytknie, że w „zachodnich gazetach” pokazują zdjęcia, gdzie modni faceci zakładają garnitur i do tego eleganckie buty bez skarpet. Oczywiście taka moda również jest teraz lansowana i to już od kilku sezonów, ale ja na to odpowiadam, a czy widzieliście w „zachodnich gazetach” facetów w modnych garniturach, którzy do oksfordów zakładają np. skarpetki w słoniki? Taka moda również jest lansowana i ta moda jest „świeższa” od tej „bez skarpet”. Modne są skarpety we wzorki geometryczne, w owoce, zwierzątka, postacie z bajek i napisy. Im bardziej kolorowe tym lepiej. Ja dodatkowo dobieram je pod względem miejsca i okoliczności na które się wybieram.

Poważne uroczystości wymuszają bardziej stonowane stylizacje. Tu kierujemy się zasadą doboru skarpetki do koloru spodni i butów. Skarpeta powinna się różnić kolorem o mniej więcej jeden ton i nie powinna odsłaniać nogi kiedy siadamy, kiedy nogawka wędruje do góry. Tu proponowałbym podkolanówki, które nie wiedzieć czemu są w naszym kraju pomijane.

Skarpety - jakie są teraz modne

Mniej formalne, ale dalej biznesowe? Takie stylizacje pozwalają na więcej szaleństwa i wtedy proponuję wam dobierać skarpety np. do krawata lub do poszetki. Pokazujecie wtedy otoczeniu, że dbacie o szczegóły.

Stylizacja smart casual pozwala naprawdę poszaleć z kolorami. Jeansy, koszula, blejzerek, derby i kolorowe skarpety. Każdy zwróci uwagę.

Jeżeli podoba wam się moda: garnitur bez skarpet – to proponuję skarpety tzw. stopki, które po założeniu są niewidoczne w bucie.

skarpety stopki

Kiedy wgryzałem się w temat skarpet, dowiedziałem się że Polska skarpetami stoi. Okolice Łowicza to skarpetowe zagłębie Polski i okazuje się, że również UNII EUROPEJSKIEJ. W tym rejonie produkowanych jest średnio 3mln par skarpet miesięcznie.

Kiedy w sklepie wybieracie skarpety zwróćcie uwagę na materiał, z którego są wyprodukowane. Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za parę. Nie chodzi w tym przypadku jedynie o markę lecz o materiał z którego są wykonane, te droższe są po prostu lepszej jakości.

Materiały z których produkuje się skarpety:

  • bawełna ( regenerowana, zwykła, czesana, egipska, merceryzowana )
  • bambus
  • wełna  ( merynos, camel, kaszmir )

Firma REGINA stosuje lycrę soft comfort, która zapewnia zachowanie pierwotnych parametrów skarpetki po praniu.

Poniżej zobaczycie kilka propozycji, które bardzo mi się spodobały a które podesłała mi firma REGINA SOCKS – marka ESTERA.

Propozycje skarpet do garnituru:

Te ze wzorkami również pasują do garnituru.

Kolorowe jest piękne.

Skarpety

I jeszcze kilka klasycznych propozycji

skarpety

 

Na zdjęciach produkty marki ESTERA – https://esterashop.com/

Zdjęcia Leszek Bosak http://leszekbosak.com/

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...

  • Martin

    Proponuję napisać coś o męskiej bieliźnie – byłoby zabawnie . Skarpetki bardzo fajne