Strzelanie na serio, czyli MrMature na strzelnicy.

Strzelanie, przygody z bronią ciąg dalszy…

Miejsce: Strzelnica Góra Kalwaria.

 

Przed pierwszym kontaktem z bronią obowiązkowe wykłady z profesjonalnymi instruktorami z Team99 LONGRANGE PRECISION , instruktaż bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz zachowania się na strzelnicy. Podstawowe hasła, obowiązujące nas na strzelnicy to „strzelnica gorąca” oraz „przerwij strzelanie”. Porady dotyczące postawy strzeleckiej, ułożenia nóg, stabilizacji, przyrządów, zgranie oka do lunety, oddychania i pracy na języku spustowym. Teraz możemy zaczynać strzelanie.

Zanim ułożysz się na stanowisku strzeleckim sprawdzasz, które oko jest dominujące. Patrzysz na palec wystawiony centralnie przed twarzą i zamykasz najpierw jedno, później drugie oko. Jeżeli np. zamkniesz prawe oko i palec pozostaje w tym samym miejscu to masz silniejsze oko lewe i tym okiem powinieneś celować.

Team99 LONGRANGE PRECISION na początek mojej przygody z bronią snajperską zaproponował mi do strzelania, karabin SIG Sauer  205. Kaliber 7,62 ( 308) i odległości 100m i 200m.

Trening strzelania wygląda tak: po ustawieniu optyki oddajesz tz. zimny strzał i zwykle trzy lub pięć strzałów do tarczy na 100m, wszyscy uczestnicy treningu przerywają strzelanie rozładowują karabiny i udają się do tarcz oglądać wyniki( w tym czasie jeden z instruktorów pilnuje karabinów). Po powrocie wszystkich uczestników i haśle „strzelnica gorąca” układasz się na stanowisku i nanosisz korektę. Jeżeli miałeś dobre skupienie przestrzelin np. na dół, tak miałem ja, liczysz ile cm za nisko strzelałeś i ustawiasz podziałkę na przyrządzie tak, aby poprawny strzał wpadł następnym razem w środek. Ja musiałem poprawić o 10 jednostek. Po poprawce oddajesz kolejne pięć strzałów i… Już jest lepiej. Następnie odległość 200m i ta sama zasada. Strzelasz – sprawdzasz wyniki i poprawka, strzelanie. Gdy strzelasz na 100m i 200m,  przez celownik możesz zobaczyć wyniki, przy tej optyce przestrzeliny widać jak na dłoni.

Dla mnie te  trzy godziny strzelania, były prawdziwą frajdą, mega odstresowaniem (w czasie oddawania strzału należy się maksymalnie rozluźnić- nie ma miejsca na spiny) i sprawdzeniem swoich umiejętności. Z pewnością jeszcze nie raz, odwiedzę strzelnicę.  Choć początki bywają trudne, co odczułem na własnej skórze…będziecie mogli przekonać się o tym oglądając zdjęcia…

Prawdziwi pasjonaci i zawodowcy na każdym treningu strzelania mają ze sobą zeszyt, w którym wpisują wszystkie dane odnośnie dystansu, nanoszonych korekt, warunków atmosferycznych, ustawień, ciśnienia, temperatury w momencie strzału, wpisują godzinę strzału. Wpisują także czy w trakcie strzelania świeciło słońce czy było pochmurno. Jeżeli świeciło słońce to,  z której strony, czy na strzelca czy z boku itp. Każde dane są skrupulatnie zapisywane i analizowane.

W Polsce, sportowo można strzelać do 1500m. Cena jednego trzy godzinnego treningu strzelania to, 380zł – w cenę wliczona jest opłata za strzelnicę, wypożyczenie karabinu, amunicja, opieka instruktora. Można wybrać się indywidualnie lub zorganizowaną grupą. Polecam…

Szkolenie pod okiem instruktora.

DSC_1841a

KARABIN SIG SAUER 205

DSC_1920ab

Ostatnie wskazówki instruktora …

Poprawna pozycja strzelecka…

DSC_1842a

Odległość 100m wydaje się daleko.

DSC_1872a

Pierwszy strzał …

DSC_1852a

… i wychodzi brak doświadczenia strzelania … . Nie miałem pojęcia że taki karabin tak „kopie”. Za blisko luneta . Zostałem ranny ha ha ha .

DSC_1887a

Odległość 100m -Pierwsza seria i trzeba skorygować ustawienia.

DSC_1890a

Druga seria ( po poprawkach ) – 5 strzałów i już lepiej.

DSC_1914a

Było zimno więc gorąca herbatka w przerwie.

Odległość 200m… . Ostatnie poprawki.

IMAG0491a

Strzelanie …

IMAG0493a

I znowu do poprawki. Skupienie jest, ale zbyt nisko. Następnym razem będzie lepiej.

IMAG0497a

Strzelanie to sport również dla kobiet.

DSC_1857a

Zdjęcie filmowe i do domu bo już zmarzłem . 🙂

DSC_1930a

A wszystko dzięki …

pomysł na prezent strzelanie

Jeżeli zainteresował Cię temat strzelania, polecam skontakować się z Team99 LONGRANGE PRECISION   na   www.team99.pl – naprawdę warto!

Obsługują również grupy.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach – ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...