Swiss i fashion o zegarkach kilka słów.

W kręgach miłośników zegarków, czasomierze dzielimy na swiss i fashion.

Swiss to zegarki z tradycjami nawet kilkusetletnimi, które wytwarzane i ulepszane z pokolenia na pokolenie zdobyły szacunek i uznanie koneserów. Zegarki Fashion to biżuteria projektowana dla Domu Mody, czy znanej marki i tak naprawdę bardziej płacimy w tym wypadku za znak graficzny i rozpoznawalność marki niż za to, co jest w środku. Jednak są wyjątki. Dziś dwie marki, które na pierwszy rzut oka to zegarki fashion, ale nie jest tak do końca…

Jedna marka to GUCCI. Dom Mody, który jest w ścisłej czołówce na świecie, a jednocześnie jego zegarki zaliczamy do kategorii swiss. Dlaczego? – Dlatego że fabryka znajduje się w Szwajcarii i wszystkie elementy zegarków powstają w Szwajcarii. Marka GUCCI to marka z ogromnymi tradycjami. Co roku na wszystkich prestiżowych imprezach super gwiazdy pokazują się w pięknych strojach z domu GUCCI. Dopełnieniem kreacji oczywiście są zegarki. Zegarki zaprojektowane w wyjątkowym stylu i wykonane w najwyższej, jakości.

Poniżej wybrane przeze mnie zegarki swiss & fashion marki GUCCI.

DSC_1121a

Sportowe

DSC_1128a

DSC_1129a

Elegancki zegarek na codzień.

DSC_1136a

Moim zdaniem świetna propozycja na lato. Piękny i delikatny.

DSC_1141a

… i na zimę. :)

DSC_1146a

Druga marka zegarków (zegarki typu fashion), którą wam dziś pokarzę, to ISSEY MIYAKE. Japońska marka, która powstała w 1970 roku.

Markę modową, która jest najbardziej rozpoznawalną Japońską marką fashion założył Issey Miyake – projektant urodzony w Hiroszimie w 1938 roku.  Ja poznałem ją, gdy zetknąłem się z pięknym zapachem Issey Miyake L‘Eau d’Issey wiele lat temu.

Zegarki ISSEY MIYAKE zaprojektowało kilku wizjonerów z całego świata. Między innymi Satoshi Wada, który jest znany z zaprojektowania wielu serii samochodów dla AUDI. Zegarek jego projektu najbardziej przypadł mi do gustu.

DSC_1593a

Poniżej zegarek zaprojektowany przez Satoshi Wada’ę, o którym wspominałem.

DSC_1598a

Inną ciekawą propozycją jest zegarek zaprojektowany przez Nato Fukasawę o trapezoidalnym kształcie koperty. (na zdjęciach w niebieskiej odsłonie).

DSC_1611a

 

Trzecia propozycja od Issey Mijake zaprojektowana przez Tokujina Yoshioka robi wrażenie dzięki swojej minimalistycznej prostocie.

DSC_1627a

I jeszcze fotki z zegarkiem na ręku bo czasem zegarki zyskują uroku na ręce.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...