Idealna torba podróżna dla mężczyzny – czyli jaka?

Jeżeli wybierasz się na wycieczkę samolotem powinieneś pamiętać że: na normalne samoloty rejsowe, torba musi być wytrzymała i przygotowana na „rzucanie” i niezbyt ostrożne traktowanie, przez panów którzy pakują torby do samolotu oraz po lądowaniu, podczas wyładunku na taśmę. Oni rzadko obchodzą się z torbami delikatnie. Warto pomyśleć również o zamknięciu torby na zamek, kłódkę lub inne (indywidualne) zamkniecie utrudniające dostęp do zawartości naszej torby. Jeżeli lecisz tanimi liniami lotniczymi, zorientuj się w przepisach, dopytaj jakie wymiary może mieć bagaż zabierany na pokład. W przeciwnym razie, jeżeli twój bagaż za duży, za ciężki będziesz musiał dopłacić. Jeżeli jesteś biznesmenem, lecisz na spotkanie biznesowe i pakujesz np. koszule do torby, zwróć uwagę na szerokość torby. Powinna być wystarczająco szeroka, aby można było włożyć na płasko poskładaną koszulę –  tak aby dodatkowo jej nie zagnieść.

torba przykłąd

 

Wybierając torbę pamiętaj o:

 1. Do czego ją potrzebujesz?
 2. Jak dużą torbę potrzebujesz?
 3. Co będziesz w nią pakował?
 4. Jak długo ma ci służyć?

Po pierwsze: jakość

Zobacz z czego jest zrobiona torba czy też walizka. Zwróć uwagę na jakość jej wykonania. Dla mnie osobiście przy tak ważnych zakupach chciałbym aby torba służyła mi przez kilka sezonów. Zwróciłbym też uwagę na kilka przydatnych rzeczy, takich jak chowana długa rączka, porządne kółka, a także na to czy ma dużo kieszeni, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Torba czy walizka?

Walizka poprzez swoją sztywną konstrukcję i twardy materiał chroni wszystko co jest wewnątrz, ale trudniej ją „wcisnąć” w niektóre miejsca. Torba odwrotnie – jest miękka, więc delikatniejsze rzeczy są gorzej chronione, ale za to można ją włożyć w często nieosiągalne dla walizek miejsca jak np. bagażnik sportowego samochodu:-)

torba idealna jak wybrać torbę dla faceta9

 

 

torba idealna jak wybrać torbę dla faceta8

 

torba idealna jak wybrać torbę dla faceta4

 

torba idealna jak wybrać torbę dla faceta3

 

torba idealna jak wybrać torbę dla faceta2

 

torba idealna jak wybrać torbę dla faceta1

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach – ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...

 • ross

  Super zdjęcia! Jakich marek są te torby?

 • Nie tak dawno sam przerzuciłem się z walizki na torbę podróżną. To był na prawdę świetny pomysł.Taka torba jest dużo bardziej poręczna, wszędzie wejdzie ale tak jak mówisz rzezy w środku mogą być narażone na mało delikatne traktowanie

  • MrMature

   trzeba je odpowiednio ułożyć. te delikatne zawijasz w grubsze i powinno być OK 🙂