W czym do ślubu? Propozycje idealnych zestawów dla panów.

W czym do ślubu, panowie?

Marzec to miesiąc z przynoszącą szczęście literką  „r” i jest jednym z nielicznych miesięcy poza sezonem ślubnym w którym pary decydują się na zawarcie związku małżeńskiego.

Zastanowiło mnie co decyduje o wyborze danego stroju. Poza moimi obserwacjami postanowiłem zasięgnąć opinii wśród innych osób mających bezpośredni kontakt z organizacją ślubów oraz przyjęć weselnych oraz samych zainteresowanych czyli Panów Młodych. Tak jak się spodziewałem, Panowie Młodzi  do ślubu najczęściej wybierają garnitury, następnie smokingi, a najrzadziej surduty i fraki. Dlaczego tak jest? Wpływ na to ma wiele czynników. Pierwszy i w zasadzie największy – to finanse jakimi  dysponuje Pan Młody. Garnitury wybierali panowie z mniejszym budżetem, ale też Ci, którzy planują wykorzystać garnitur po ślubie na inne okazje.

Z roku na rok coraz częściej mężczyźni wybierają fraki i surduty.

Panowie z zasobniejszym portfelem do ślubu wybierali smokingi , a także surduty i fraki, do których trzeba kupić odpowiednią koszulę, pas, muszkę, spinki, lakierki płaszcz itd. Smokingi, fraki czy surduty wybierają Panowie, których strojem codziennym jest garnitur i w dniu swojego ślubu nie chcą wyglądać każdego dnia w pracy (większość wyobraża sobie ten dzień jako ten jedyny, najważniejszy w życiu).

Naturalnie jak wszędzie i tu obowiązują pewne zasady co do których  powinno się stosować wybierając każdy z wymienionych strojów np:

Smoking – jest strojem przeznaczonym na specjalne okazje, które odbywają się wieczorem. Smoking bezwarunkowo powinien być w kolorze czarnym, koszula w kolorze białym, muszka w kolorze czarnym, tak samo jak pas smokingowy, nazywany też pasem hiszpańskim. Zasada ta wywodzi się z historii smokingu. W Internecie znajdziecie ogrom  wariacji na temat krojów, kolorów i dodatków do smokingu. Wybór jest naprawdę imponujący i wierzcie mi, niewiele jest osób, które pamiętają o wszystkich zasadach. Dowolność jest tak duża, jak wyobraźnia  projektantów.

Ja  do ślubu, zaproponowałem Wam smoking  klasyczny czarny oraz w kolorze granatowym z czarnymi klapami.

Surdut – to strój bardzo elegancki na wyjątkową okazję,  a taką niewątpliwie jest własny ślub. Dziś prezentuję Wam zarówno surdut jak i marynarkę żakietową, która pochodzi od surduta. Różnica polega na kroju. Zarówno surdut jak i żakiet (nie mylić z damskim żakietem), to marynarki o długości do kolan, jednak surdut jest zakończony połami prostymi, a żakiet ma poły zaokrąglone. Występują dwa rodzaje surdutów i żakietów – jedno i dwurzędowe. Do ślubu preferowanym modelem jest surdut jednorzędowy posiadający wcięcie w talii. Projektanci  także w tym przypadku proponują nam nowoczesne kroje. Nie koniecznie trzymają się zasad takich jak szew w talii nadający mu kształt klepsydry czy długość do kolan, dlatego możemy spotkać się z surdutem, który wygląda jak przedłużona marynarka.

Zarówno surdut jak i żakiet są bardzo eleganckie i wyjątkowe.

Jeżeli zdecydujecie się na wybór jednego z tych strojów do ślubu, to trzeba pamiętać, że świadkowie/ drużbowie powinni również założyć ten sam rodzaj ubrania. Ale kto w dzisiejszych czasach trzyma się etykiety;-)?

Frak – to najbardziej formalny ze strojów męskich – charakteryzuje się odciętą w pasie marynarką zakończoną z tyłu wyciętymi prostokątnie i zaokrąglonymi połami, marynarka jest zawsze dwurzędowa, ale nie zapina się jej. Po obu stronach ma rzędy guzików natomiast nie posiada dziurek. Oczywiście jeżeli wybierzecie ten rodzaj ubioru, będziecie musieli dobrać do niego koszulę frakową, kamizelkę, muszkę koniecznie białą, ponieważ czarna jest „zarezerwowana” dla kelnerów. Do tego buty, skarpetki i płaszcz. Ale w dobrym sklepie dobiorą Wam wszystkie dodatki i zaproponują rozwiązania oparte na najnowszych trendach.

Eleganckim dodatkiem  do fraka jest kapelusz który nadaje mu wyjątkowości.

Na zdjęciach zaproponowałem Wam kilka zestawów, które możecie kupić w salonach mody ślubnej „Tylko Ona”.

W salonach są eksperci którzy po wybraniu przez Was stroju doradzą Wam jakie dodatki dobrać i jak nosi się poszczególne propozycje.  Pamiętajcie jednak, że ostatnie zdanie należy do Was ( i oczywiście do Panny Młodej:-)  Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem w wyborze stroju w którym spędzicie najważniejszy dzień w życiu.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...

  • witek2

    Ile kosztuje taki garnitur? Tak mniej wiecej

  • avane

    Czy muszę kupować do ślubu niwy garnitur?