Decyzja o zakupie zegarka, czym kierować się przy wyborze?

Zegarek Panowie, jest najważniejszym elementem Waszej biżuterii, pamiętajcie o tym przy zakupie zegarka.

Kiedy wybierasz zegarek – koniecznie załóż go na rękę i zobacz czy dobrze się w nim czujesz.

Czy nie przeszkadza Ci w ruchu nadgarstka i czy równie dobrze prezentuje się na ręce jak na wystawie. Obejrzyj zegarek na ręce w lustrze w którym widać całą sylwetkę i zobacz czy Twoim zdaniem nie jest za duży albo za mały. Czasem zegarek pięknie wygląda na wystawie, a gdy założysz go na rękę okazuje się, że traci swój urok. Nasz nadgarstek, jego wielkość i grubość definiuje w pewnym sensie wybór zegarka. Moim zdaniem lepiej dobrać zegarek „szyty na miarę”, idealnie pasujący do naszej fizjonomii, niż ślepo podążać za modą.

Poniżej kilka interesujących modeli, moim skromnym zdaniem.

Kilka pytań, które należy sobie zadać przy zakupie zegarka:

  • jaki masz budżet?
  • na jaką okazję?
  • czy okrągły czy prostokątny?
  • czy masywny czy delikatny?
  • czy bardziej znana marka czy mniej znana ? – to definiuje pytanie pierwsze

Takiego dylematu nie maja osoby z grubym portfelem – o zakupie zegarka decydują preferencje kupującego, „podoba mi się to kupuję”. Panowie z mniejszym budżetem, muszą zadać sobie podstawowe pytanie – ile na zegarek chciałbym przeznaczyć pieniędzy? Kiedy podliczymy nasze możliwości finansowe i padnie wynik możemy przejść do następnego pytania: Na jakie okazje kupujemy zegarek ? Czy to ma być zegarek na co dzień czy na specjalne okazje?

Czy zegarek powinien być masywny czy delikatny – to zależy tylko od Ciebie. Ważne żeby pasował do Ciebie i Twojego stylu. Ogólna zasada jest taka: zegarki masywne są zegarkami na co dzień, na okazje specjalne typu wesela, poważne bankiety, gdzie obowiązuje strój wieczorowy wybieramy zegarki delikatniejsze.

Pytanie czy okrągły czy prostokątny jest pytaniem bardziej sezonowym bowiem firmy wprowadzając nowe produkty promują również modę na kształt. Pomimo to dziś każda licząca się marka ma w swojej ofercie zarówno zegarki w kopertach okrągłych jak i prostokątnych. Przez chwilę skupmy się jednak na kształcie. Jeżeli masz zegarek w kopercie okrągłej to może warto się zastanowić nad odmianą  i wybrać kopertę prostokątną i odwrotnie.

Czy przy zakupie zegarka liczy się tylko cena?

Teraz skupmy się na innej sprawie: Czy wybrać zegarek znanej marki, przy okazji znaczenie droższy czy też mniej znanej marki, choć równie ładny i znacznie tańszy. Ten pierwszy na pewno zrobi wrażenie na kolegach, nawet jeżeli nie będzie „najpiękniejszy”. Drugi na pewno nie zrobi takiego wrażenia, ale jeżeli będzie równie interesujący pod względem designu oraz wykonany z bardzo dobrych materiałów, to na pewno zwróci  uwagę otoczenia.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...

  • kamil_s

    A gdzie można kupić najtansze zegarki? Jakieś sklepy? Zniżki?