Zamek Janów Podlaski

Zamek Janów Podlaski, dawniej Zamek Biskupi.

To kolejne poznane przeze mnie i naprawdę godne polecenia, miejsce wypoczynkowe w Polsce.

Poprzedni wpis o ciekawym miejscu znajdziecie pod linkiem: http://mrmature.pl/panowie-odpoczywamy-w-spa/  .

Mamy wakacje, czyli najlepszy czas na to, żeby wrócić do przedstawiania ciekawych propozycji do wypoczynku. Co warto podkreślić, wypoczynku nie tylko w lecie, ale przez okrągły rok.

Udało mi się połączyć siły z siecią hoteli ARCHE i oto pierwszy wpis, w którym przybliżę wam hotel na krańcach Polski.

Zamek Janów Podlaski to Hotel, który położony jest nieopodal granicy z Białorusią na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu.

Swoją historią sięga XV wieku.

Burzliwa historia upadków i wzlotów tego niesamowitego miejsca odcisnęła swoje piętno na całym regionie. Dziś odrestaurowany Zamek Janów Podlaski to chluba Podlasia i wizytówka Polski wschodniej.

 

Zamek Janów Podlaski

Zamek Janów Podlaski, który przez lata popadał w ruinę dzisiaj ma się świetnie. Odrestaurowany z elementami zachowanych murów i malowideł tworzy niezapomnianą atrakcję dla gości hotelu.

Zamek Janów Podlaski

Na gości czeka wiele atrakcji, z których można korzystać na 40 hektarowym terenie. Za dodatkową opłatą można wypożyczyć rowery czy kijki do nordic walking, lub po prostu pospacerować licznymi, pięknie zagospodarowanymi  alejkami.

Zamek Janów Podlaski

 

Zamek Janów Podlaski, położony na terenie Parku krajobrazowego, znajduje się również bezpośrednio na trasie Wschodniego Szlaku Rowerowego – Green Velo.

Posiada 2000 km ścieżek rowerowych, ciągnących się wzdłuż wschodniej granicy Polski Łączy największe atrakcje przyrodnicze i kulturowe, a przebiegający obok Zamku odcinek Przełom Bugu, ukazuje przepiękny pejzaż nieskażonej przyrody i zabiera w krainę ostatniej dzikiej i nieuregulowanej rzeki w Europie.

Nad rzeką Bug,  oprócz błogiego lenistwa, kąpieli wodnych i wędkowania, można skorzystać z kajaków, łódek oraz przepraw promowych.

Pokoje, z których każdy urządzony jest inaczej, przedstawiają sobą najwyższy standard z dbałością o najmniejszy szczegół.

Mój pokój wyglądał tak:

Zamek Janów Podlaski

Hotel posiada własne centrum SPA:

Na dwudniowej wycieczce miałem możliwość zapoznania się z obiektem i jego możliwościami.

Pierwszego dnia całą grupą mieliśmy rzadką możliwość spłynięcia nieuregulowaną rzeką Bug. Obrywające się brzegi, w których gniazda miały tysiące ptaków. Widok naprawdę niezwykły. Takich miejsc jest już niewiele.

rzeka Bug

Drugiego dnia mieliśmy możliwość zwiedzenia legendarnej stadniny koni w Janowie Podlaskim.

Stadnina Janów Podlaski

Stadnina Janów Podlaski

Na każdym kroku można się tam natknąć na zabytkowe przedmioty z różnych okresów działalności stadniny.

Jest też mini muzeum bryczek:

Stadnina w Janowie Podlaskim

Poniżej film przygotowany przez  Horeca Travel & MICE Busines Club. Zachęcam do oglądania :-)

Zdjęcia moje i hotelowe.

Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

MrMature

Świat prawdziwych mężczyzn to też moda. Moda to nie tylko ubrania, ale również dodatki, gadżety i drink, który trzymacie w dłoni. Styl tkwi w szczegółach - ja o nich opowiem. Moją misją jest pokazać Wam, drodzy Panowie, jak osiągnąć klasę.

You may also like...